nasz dom


oferta i cennik


> okolica


galeria


filmy


kozy karpackie


kontakt


blog


napisali o nas


Najbliższa okolica naszego domu
Mieszkamy w paśmie Koskowej Góry, w osiedlu kilku domów położonych na przełęczy, na której kończy się droga, a zaczynają szlaki turystyczne. Miejsce idealne dla wszystkich, którzy szukają ciszy i spokoju i wspaniałego "nicnierobienia", a także tych, co lubią górskie wędrówki - od łagodnych, krótkich wypadów po całodniowy szlak "pętli" po widokowych szczytach.


Trochę dalsza okolica naszego domu
Jesteśmy dokładnie w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem. Stanowi to doskonałą 'bazę wypadową' do zwiedzania najbardziej atrakcyjnych miejsc i zakątków małopolski: Pieniny z Trzema Koronami i spływem Dunajcem, Tatry i Zakopane, Podhale (szczególnie polecane baseny termalne w Białce i Szaflarach), Kraków, Wadowice, Wieliczka. Blisko jest również do przejścia granicznego na Słowację, gdzie warto zwiedzić urokliwy skansen w Zubercu (obszerna relacja na blogu), orawski zamek i spróbować specjałów słowackiej kuchni.

Polecamy również:
  • narty zjazdowe - najbliższe wyciągi w odległości: 8 km - Skomielna Czarna, 20 km - Koninki (krzesełko), 20 km - Spytkowice (krzesełko), Myślenice-Zarabie (krzesełko), Lubomierz (orczyk).
  • turystyka narciarska - beskidzkie szlaki biegnące grzbietami pasma Koskowej Góry to znakomite tereny na narty śladowe (backcountry). Nieuczęszczane przez turystów pieszych zimą, zapewniają radość zakładania śladu i długie zjazdy po nieprzetartych polanach. To propozycja zarówno dla lubiących narciarskie "wyrypy" jak i początkujących narciarzy. Pomagamy w wyborze trasy, doborze sprzętu, organizujemy dalsze wyjazdy (Gorce, Pieniny, Tatry).
  • rower górski - wymagające trasy o charakterze pętli jak i krótkie, 'rozgrzewkowe' bez mozolnych podjazdów.
  • jazda konna - pasjonatow jazdy konnej zapraszamy do zaprzyjaźnionej stadniny o bardzo zróżnicowanej ofercie: począwszy od zajęć na lonży, szkółki jeździeckiej (zarówno dla początkujących jak i sportowej), ujeżdżalni i jazdy w terenie. Organizujemy również jedno i dwudniowe rajdy konne w stylu 'western' beskidzkimi szlakami.